יום שבת, 7 בינואר 2012

בכירים פלסטינים מעבירים כספים מירדן לחו"ל

דורון פסקין, 'כלכליסט':
כסף. ויקישותיף

 
העיתון הירדני "א-דוסתור" מדווח כי "בכירים פלסטינים" החלו באחרונה להעביר כספים שהיו מופקדים בחשבונות בנק בירדן לבנקים בחו"ל. הצעד הזה ננקט נוכח העמקת החקירות בנושאי השחיתות שיזם ראש הממשלה בגדה המערבית, ד"ר סלאם פיאד.

מקור בבנק המרכזי של ירדן צוטט בעיתון כאומר שהעברת פיקדונות בנקאיים מוגנת על ידי הזכות לסודיות ואינה נתונה לפיקוח, אלא במקרה שישנה חקיקה ספציפית בנושא.

נכון להיום, חוקרת ועדה מיוחדת בראשות רפיק נתשה כ-145 מקרים של שחיתות ומעילה בכספי הרשות הפלסטינית. עד כה הוגשו 13 כתבי אישום לבתי המשפט נגד פקידים לשעבר של הרשות.

החקירה מתנהלת בעיקר נגד אנשי הרשות הפלסטינית שמתגוררים בחו"ל. בשלב זה החליטה הממשלה הפלסטינית כי חקירת 4 שרים מכהנים ובכיר פלסטיני נוסף ששמו לא פורסם לא תתקיים כל עוד הם מכהנים בתפקיד רשמי. במהלך השנה שעברה התפטרו שני שרים בממשלת פיאד נוכח החשדות כי הם מעורבים בשחיתות ובמעילה בכספי ציבור. אחד השרים שהתפטר – שר החקלאות – מואשם בגניבת 3.8 מיליון שקלים.

רפיק נתשה טוען כי הוועדה שבראשו מודעת לכך שכספי ציבור שנגנבו על ידי אנשי הרשות הפלסטינית בשנים שעברו הגיעו הן לבנקים בחו"ל והן לבנקים בישראל. "העברת כספים לחו"ל או לכל מקום אחר לא תמנע בעדנו מלהעמיד חשודים לדין או לנסות ולהחזיר כספים אלה", הוא צוטט כאומר.

הפלסטינים אינם מפרטים מהם סכומי השחיתות עליהם הם מנסים לשים יד. בשנה שעברה דווח כי הרשות הצליחה להחזיר לקופתה סכום של כ-5 מיליון דולר שנגנבו על ידי בכירים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה