יום שלישי, 27 בדצמבר 2011

נס חנוכה בשומרון: ערנות חייל מנעה פיגוע במרכז הארץ

מתוך אתר סרוגים:

ערבי כבן 18 הגיע הבוקר לצומת בה"ד 3 – בין בסיס חטיבת שומרון לעליה לישוב הר ברכה כששקית גדולה בידיו.
השקית הגדולה הסבה את תשומת ליבו של חייל מגדוד 202 של הצנחנים שהיה במקום והוא קרא לפלסטיני לעצור. בחיפוש בשקית התגלו שני מטעני צינור, בקבוק תבערה ותחמושת. המחבל נעצר מיד והוא נחקר כעת על ידי שירות הבטחון הכללי. במקביל, בסריקות שערך צה"ל באזור, נמצא מטען נוסף. יצוין כי במרחק מטרים מהמקום היה בעבר ממוקם מחסום חווארה לבידוק היוצאים משכם ולמניעת העברת מטענים, מחסום שבוטל ע"י שר הבטחון אהוד ברק וראש הממשלה נתניהו. כתוצאה מביטול המחסום יכול היה המחבל להגיע בחופשיות עם מטענים ברשותו.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה התקשר למח"ט שומרון אל"מ נמרוד אלוני, הודה על תפיסת המחבל ושיבח את ערנות החייל.

"אנו מצדיעים לצה"ל על סיכול הפיגוע, שעלול היה להיות מופנה אל תושבים באזור, חיילי צה"ל או אל ערי מרכז הארץ הצמודות לשומרון" – אומר גרשון מסיקה – "ערנותו של חייל הצנחנים מנעה פיגוע."

"במקביל, אסור למדינת להסתמך על ניסים, ואני קורא בפעם המי יודע כמה לממשלת ישראל להתעשת ולסגור את מחסום חווארה. לפני פתיחת המחסום נתפסו בו כל שבוע מטענים שיועדו לפיזור בערי מרכז הארץ, כתוצאה מביטול המחסום יכול היה המחבל להגיע בחופשיות עם מטענים ברשותו."

"התברכנו בצה"ל ובחייליו המצוינים העושים עבודת קודש יום יום במלחמתם בטרור, על הממשלה לתת לצה"ל את הכלים המלאים לעצור את הטרור" – אמר מסיקה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה